Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Tomasz Ruszkowski - Heweliusze Nauki

Portret_5bTOMASZ RUSZKOWSKI
Biolog, popularyzator nauki, edukator, trener, freelancer, science busker. Laureat konkursu Popularyzator Nauki 2019, organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce i MNiSW. Zdobywca 3. nagrody konkursu Science Me! 2018 i 2022. Laureat nagrody „Nordic Science Centre Forbund award for outstanding performance 2015”. Występował na festiwalach w Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Gruzji, na Litwie, Malcie, w Niemczech, Polsce, Serbii, Słowenii i Szwajcarii. Przez 8 lat współpracował z Centrum Nauki Kopernik. Popularyzacją nauki, zawodowo zajmuje się od 2010 r.


 
Zdjęcie 201 tytulowaHEWELIUSZE NAUKI
Od września 2015 r. razem z Pawłem Jaskólskim tworzymy zespół „Heweliusze Nauki”. Powstał on z naszej pasji do popularyzacji nauki. Znakiem rozpoznawczym prowadzonych przez nas pokazów, wykładów i warsztatów jest interakcja z uczestnikami, zróżnicowana dynamika i dbałość o jasny i interesujący przekaz wiedzy.
Na portalu YouTube można znaleźć nasze filmy, w których przeprowadzamy doświadczenia, nawiązując przy tym do historii i osiągnięć pewnej sławnej postaci – naszego Heweliusza Nauki, czyli osoby, która swoją pasją może zainspirować innych.
Od 2012 roku prowadzimy pokazy dla Centrum Nauki Kopernik jako demonstratorzy Grupy Pokazowej CNK. Odbyliśmy liczne wyjazdy służbowe na terenie całego kraju i Europy, prowadząc pokazy w szkołach, na festiwalach i piknikach naukowych m.in., Znastival – Słowenia, Science Show International Cup 2015 – Estonia, Znastveni Piknik – Chorwacja, L’Isola di Einstein – Włochy, Podkarpackie Festiwale Nauki i Techniki, Fundusze Europejskie – Polska Korzysta. Prowadziliśmy pokazy na wielu konferencjach i podczas wydarzeń takich jak gala konkursu PAP - Popularyzator Nauki Roku czy urodziny Teatru 6. Piętro.
Odbyliśmy liczne szkolenia z zakresu prowadzenia pokazów scenicznych, improwizacji, pracy z kamerą, storytellingu, emisji głosu oraz szkolenia trenerskie. Korzystamy z wiedzy i doświadczenia kolegów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Estonii, USA, Słowenii, Czech, Szkocji i Norwegii.strony www strony www strony www strony www strony www