Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Tomasz Ruszkowski

TOMASZ RUSZKOWSKI

Biolog, popularyzator nauki, edukator, trener, freelancer, science busker. Zdobywca 3. nagrody konkursu „Science Me! 2018”. Laureat nagrody „Nordic Science Centre Forbund award for outstanding performance 2015”. Finalista konkursu Popularyzator Nauki 2018. Występował na festiwalach w Bułgarii, Chorwacji, Estonii, na Litwie, Malcie, w Niemczech, Polsce, Serbii, Słowenii i Szwajcarii. Przez 8 lat współpracował z Centrum Nauki Kopernik. Popularyzacją nauki, zawodowo zajmuje się od 2010 r.

Zespół „Heweliusze Nauki” powstał we wrześniu 2015 r. z naszej pasji do popularyzacji nauki. Znakiem rozpoznawczym prowadzonych przez nas pokazów, wykładów i warsztatów jest interakcja z uczestnikami, zróżnicowana dynamika, dbałość o jasny i interesujący przekaz wiedzy oraz troska o bezpieczeństwo. W naszej pracy stanowczo unikamy wizerunku szalonych naukowców. Staramy się pokazać, że nauka jest dla wszystkich.

To co nas wyróżnia to ogromne doświadczenie międzynarodowe. Regularne występy na festiwalach naukowych zagranicą oraz utrzymywanie kontaktów z przyjaciółmi z innych krajów, pozwala nam na stały przepływ wiedzy i pomysłów. Pokazy naukowe prowadziliśmy na terenie Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Gruzji, Litwy, Malty, Niemiec, Polski, Serbii, Słowenii, Szwajcarii oraz Włoch.strony www strony www strony www strony www strony www