Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

mjr rez. mgr Jarosław Chrobot


mjr. rez. mgr Jarosław Adam Chrobot
Absolwent Szkoły Chorążych Wojsk Zmechanizowanych w Elblągu (1992 r.); Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu (2000r.). Służba w Wojsku Polskim w latach 1989-2010 na różnych stanowiskach, min.  d-ca grupy specjalnej w 25 Dywizji Kawalerii Powietrznej.  W trakcie służby wojskowej wyróżniony był:
  • srebrnym medalem „Siły Zbrojne w służbie Ojczyzny”
  • brązowym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”
Od początku służby woskowej do dziś związany z „desantem”, skoczek spadochronowy, instruktor walki w bliskim kontakcie I; II; III i IV stopnia. Od 2004 r. prowadzi szkoły oraz zajęcia z uczniami gimnazjów i liceów o profilu wojskowym z Edukacji Obronnej oraz walki wręcz. 
Od 2012 roku prowadzi swoje licea mundurowe w Radomiu, Nasielsku, Pułtusku, Olsztynie. Od 2014 r. członek ZSP. Od 2014 roku jest członkiem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oddział w Płocku – pełnomocnik związku ds. edukacyjno – wychowawczych. Współpracuje z różnymi służbami oraz instytucjami państwowymi za co otrzymuje wyróżnienia i pochwały (min. pochwała i podziękowanie marszałka woj. mazowieckiego za pracę na rzecz obronności z młodzieżą szkolną). Jego celem jest (między innymi) rozbudzenie zainteresowań oraz rozwijanie i utrwalanie takich cech osobowych, jak: poczucie odpowiedzialności, honoru i godności osobistej, koleżeństwa i uczciwości, stanowczości, zdyscyplinowania i posłuszeństwa, a ponadto poczucie estetyki, ładu, porządku oraz dbałość o wygląd zewnętrzny.strony www strony www strony www strony www strony www