Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Meksyk

MEKSYK, mgr Marek Łasisz

Podczas spotkania zobaczymy fotografie i filmy wykonane podczas czterech wypraw. Najpierw udamy się do stolicy kraju, kolosalnego miasta Meksyk liczącego ponad 22 miliony mieszkańców. Postrzegane jako niebezpieczne, ma jednak wiele przepięknych zakątków. Autor w samej stolicy spędził ponad dwa tygodnie. Przemieszczając się na piechotę, miejscowymi autobusami i metrem odnalazł nie tylko kolonialne budowle, czy monumentalne malowidła Diega Rivery, ale też ruiny azteckich budowli zburzonych przez hiszpańskich konkwistadorów.
Następnie udamy się do Acapulco i poznamy słynnych skoczków, którzy z niezwykłą odwagą rzucają się do wód oceanu z trzydziestopięciometrowej skały. Odwiedzimy także piękne miasto Puebla i zapoznamy się z kolorowym meksykańskim rękodziełem. Podczas naszej wirtualnej wyprawy poznamy także meksykańską kuchnię. Piękna meksykańskiego krajobrazu doświadczymy zwiedzając kanion Sumidero i wodospady w tropikalnej puszczy stanu Chiapas.
     Podczas spotkania dotrzemy także do położonych w głębi dżungli ruin miast Majów. Do jednego z nich nadal nie prowadzi żadna droga i żeby się tu dostać trzeba wynająć łódź  i dopłynąć potężną rzeką Usumacintą. Będziemy również podziwiać piramidy w Palenque i zagubione w tropikalnym lesie starożytne ruiny Bonampak.
     Odwiedzimy także Jukatan, pójdziemy na spacer nad Morze Karaibskie i poznamy współczesnych Majów nadal zamieszkujących te tereny. Obejrzymy także unikalny występ muzyków Mariachi utrwalony na filmie. Dotrzemy również do monumentalnego Chichen Itza wpisanego na listę siedmiu nowych cudów świata. Na chwilę wstąpimy również do Cancun, gdzie zobaczymy występy tancerzy w meksykańskich strojach ludowych.strony www strony www strony www strony www strony www