Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

dr Paweł Krajewski

Paweł KrajewskiDr Paweł Krajewski -  teolog, nauczyciel matematyki i fizyki, wielki pasjonat astronomii, zwłaszcza astronomii obserwacyjnej. Wykładowca w Instytucie Kształcenia Podyplomowego Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Interesuje się dogmatyką, biblistyką, katechetyką, filozofią i etyką, dydaktyką nauczania matematyki i fizyki, astrofotografią. Już jako małe dziecko, w ciepłe letnie wieczory, budował na balkonie bazę z koców i zasypiał pod gołym niebem. Wypatrywał rojów meteorytów i przy pomocy małej lunetki poznawał struktury na powierzchni Księżyca. Nigdy nie zapomni pierwszego widoku milionów gwiazd przez zwykłą lornetkę.
Nagrody i odznaczenia: Medal Komisji Edukacji Narodowej (2010)Brązowy Krzyż Zasługi (2011), Nagroda Starosty Kutnowskiego (2013), liczne nagrody Dyrektora Szkoły.
Prywatnie: lubi język włoski i podróże do Włoch, gra w szachy, pływa, a każdą wolną chwilę spędza na odkrywaniu skarbów nieba w przydomowym obserwatorium. Marzy o kilkudniowym pobycie w najwiekszym obserwatorium astronomicznym usytuowanym na górze Kitt Peak w Arizonie, gdzie znajduje się łącznie około 35 teleskopów, z których najsłynniejszy to Mc Math – Pierce.strony www strony www strony www strony www strony www