prof. dr hab. Adam Mieczykowski

MKonarskiFOTO18Prof. dr hab. Adam Mieczykowski -  Dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego, artysta i pedagog.  Jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od wielu lat prowadzi intensywną działalność pedagogiczną w płockich szkołach muzycznych oraz na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku.
W 2004 roku został dyrektorem Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Jest inicjatorem projektów m.in: cyklu koncertów pn.: Płockie Talenty, promujących utalentowanych uczniów płockich szkół muzycznych oraz Muzyczne Spotkania z Orkiestrą i Wędrówki po pięciolinii, skierowanych do najmłodszych słuchaczy. Działalność artystyczną rozpoczął jeszcze jako student klasy perkusji w legendarnym już Poznańskim Zespole Perkusyjnym profesora Jerzego Zgodzińskiego. Ponad 10 lat współpracował z Orkiestrą Kameralną Amadeusz Polskiego Radia pod kierunkiem Agnieszki Duczmal w Poznaniu, z którą to występował w największych salach koncertowych w kraju i zagranicą. Koncertuje też jak solista i kameralista. Pan Profesor ma w swoim dorobku szereg prawykonań, jest też współorganizatorem wielu festiwali, warsztatów i konkursów.
Na co dzień dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej i wykładowca, w wolnych chwilach jest zapalonym kolarzem. Jak sam mówi, stara się jeździć po 30-40 kilometrów dwa razy w tygodniu. – „Muszę dbać o formę, poza tym bardzo lubię jeździć” - mówi.